Цікаві факти про місто Житомир
- Житомирська область займає перше місце в Україні по запасах лісових ресурсів.
- Найдовша вулиця Житомира – Щорса. Її довжина – майже шість з половиною кілометрів. Частина цієї вулиці з’явилась на планах міста ще на початку 18 століття.
- Житомир виник як портове торгове місто на берегах Тетерева. За часів його заснування річка Тетерів була судохідною і по ній пролягав торговий шлях греків.
- Житомирський музей космонавтики єдиний в Україні. Саме це місто є батьківщиною відомого конструктора космічних кораблів Сергія Корольова.
- У Житомирі виготовляють морозиво «Рудь», цукерки «Житомирські ласощі», популярні шкарпетки.
- Житомир – це місто мостів. Тут аж 13 мостів. А другий найбільший пішохідний міст – улюблене місце зустрічі закоханих, прогулянок та любителів роуп-джампінгу.
- Житомир був третім містом України, в якому з’явився трамвай.
- Житомир — значний культурний центр країни, тут працюють численні культурні заклади — 2 державні театри і філармонія, понад 10 музеїв, клуби, бібліотеки, планетарій тощо.
Житомирська обрасть: цікаві факти
- Олег Ольжич, Валерій Шевчук, Всеволод Нестайко, Володимир Короленко, Леся Українка, Ніна Матвієнко, Валерій Харчишин – народилися на Житомирщині.
- Малинська фабрика виробляє банкнотний папір для всього континенту. Подібних підприємств лише 50 у світі.
- На Житомирщині виробляються комплектуючі для BMW, Audi.
- Житомирщина експортує продукцію в понад 100 кран світу.
- Житомирщина об’єднує понад 100 національностей.
- За площею Житомирська область займає 5 місце серед інших у нашій країні. Площа області – 29 832 км2. Це більше за площею таких країн, як Вірменія, Ізраїль.
- У бердичівському костьолі св. Варвари не тільки вінчався французький письменник Оноре де Бальзак, а ще й грав на органі видатний Шопен.
- 22% популяції бобрів мешкають у Житомирській області.
У 1850 році французький письменник Оноре де Бальзак взяв шлюб з Евеліною Ганською, поміщицею із с. Верхівні (нині Ружинський район).
Джерело: dovidka.biz.ua
Залишити відповідь